Εγγραφές των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση για το Ακαδημαϊκό Έτος 2015-16, με το νέο σύστημα της ηλεκτρονικής προεγγραφής

Ως προθεσμία εγγραφής των εισαγομένων στο ακαδημαϊκό έτος 2015-2016 έχει οριστεί το διάστημα από 10 έως 17 Σεπτεμβρίου 2015.

Το ανωτέρω διάστημα της ηλεκτρονικής προεγγραφής που έληγε στην 17η Σεπτεμβρίου παρατείνεται μέχρι την 24η Σεπτεμβρίου.

Η προθεσμία ταχυδρομικής αποστολής των δικαιολογητικών (ταχυδρομική σφραγίδα ή απόδειξη ταχυμεταφοράς) παρατείνεται μέχρι την 28η Σεπτμεβρίου.

Για περισσότερα παρακαλούμε διαβάστε προσεκτικά την εγκύκλιο του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Επιπρόσθετα δικαιολογητικά ανά περίπτωση:

1. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (μόνο για τους άρρενες φοιτητές)

2. Αντίγραφο του Εκκαθαριστικού του έτους 2015 (για όσους ενδιαφέρονται για σίτιση).

3. Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή - Σπουδαστή (από όλους) αφού εκτυπωθεί και συμπληρωθεί.

Ο φάκελος με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά πρέπει να αποσταλεί έως 22 Σεπτεμβρίου 2015 στην διεύθυνση:

Γραμματεία Τμήματος Φυσικής
Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων